A LISTA FOLYAMATOSAN BŐVÜL, ILLETVE SZÍVESEN VÁROM A TI KÉRDÉSEITEKET IS, MELYEKET IGYEKSZEM MAJD MEGVÁLASZOLNI. :)
1. "Miért pont a jégkorong?"
Amikor az emberek megtudják, hogy a kedvenc sportom a jégkorong, általában mind ugyanúgy reagálnak: "lány létedre hogy szerethetsz egy ilyen durva sportot?". Először is, nem hinném, hogy az a tény, hogy lány vagyok, kizárná a jégkorong iránti rajongást. Másrészt, a jégkorong nem csak durvaság és verekedés, bár sokan mégis ezzel azonosítják, sajnos.
A jégkorong azonban nem csak agresszió és erőszak, ennél sokkal de sokkal több. Szerintem ebben a sportban nagyon jól megjelenik a csapatszellem, hiszen először is, a játékosok kb. 48 másodpercenként kell hogy váltsák egymást, ami komoly odafigyelést igényel. Engem személy szerint megnyugtat az is, hogy a játékosok jégen korcsolyáznak, tehát nem egy füves, sáros pályán rohangálnak ide-oda. Továbbá, az a legszebb pillanata egy-egy meccsnek, amikor a játékosok örömmel egymás nyakába borulnak - szerintem a jégkorongosok tudnak legőszintébben örülni. Valamint, mivel a jégkorong fizet majdhogynem a legkevesebbet a sportágak közül, példaértékű az, hogy a játékosok ennek ellenére mégis milyen szívvel-lélekkel tudnak játszani.
2. "Hogyan ismerted meg az Ottawa Senators-t?"
2017. húsvétján kapcsolgattam a TV-t, és a Spíler nevű csatornán kötöttem ki, ahol éppen jégkorong meccset közvetítettek. Valamiért leragadtam ott, de aztán nem néztem végig a meccset. Viszont felkeltette az érdeklődésem, főleg az a bizonyos Erik Karlsson, akinek sokszor elhangzott a neve. Másnap rákerestem tehát erre a bizonyos névre, és így végül eljutottam magához a csapathoz is.
3. "Ki a kedvenc játékosod?"
Az első számú egyértelműen Jean-Gabriel Pageau, valamint Erik Karlsson és Mike Hoffman. Érdekes, hogy még az elején kijelentettem, hogy én bizony nem leszek Erik Karlsson rajongó, van neki így is elég, mivel csapatkapitány. De aztán mégis ő lett a második számú kedvencem amikor rájöttem, milyen nagyszerű játékos.
4. "Ha nem bírod a vért, hogy bírod nézni a jégkorongot?"
Igen, valóban nem bírom a vér látványát, viszont erre a problémára az én esetemben különösen is jó volt a jégkorong. Az ott látott verekedések és sérülések idővel segítettek abban, hogy ha nem is teljesen, de némileg legyőzhessem ezt a agyon is gátló tényezőt.
5. "Te tényleg látod a korongot??"
Nyugi, az elején én sem láttam. :) Valójában igen nehéz nyomon követni a kis korong útját, de nem lehetetlen. Sok meccs nézés, odafigyelés, és türelem. A jégkorongmeccs közben nem ajánlatos elkalandozni, így fejleszti a koncentrációs képességet is.
6. "Most akkor hogy is van ez a játékidővel?"
Mivel legtöbben a focin szocializálódtunk, nem csoda, ha sokakat zavarba ejt, amikor kijavítom őket, hogy a jégkorongban nem félidőről, hanem harmadokról beszélünk. A tiszta játékidő 3x20 perc, közötte 10 perces szünetekkel, de egyébként a 20 perc mindig több, mert vannak közben játékmegszakítások.
7. "Mindig kell, hogy legyen győztes csapat?"
Igen. A focival ellentétben a jégkorong meccset mindig meg kell nyernie valakinek. Ha ez nem dől el a tiszta játékidőben, akkor jön a hosszabbítás, vagyis overtime, ami 2x20 perc. Ha itt sem jutnak dűlőre, akkor jönnek a büntetők. Így bizony van, hogy akár 5 órán keresztül is eltart egy mérkőzés.
8. "Miért játszanak általában hajnalban?"
Ne felejtsük el, hogy Amerikában játsszák a meccseket, és csupán az időeltolódásnak tudható be, hogy nekünk éjszakázni kell idehaza, ha élő közvetítésben akarjuk látni az adott meccset. Természetesen, ott emberi időben, általában este 7 körül kezdik meg a játékot.
9. "Mi az a rájátszás?"
Nézzük a felállást: az előszezon szeptemberben van, ezt követi a rendes szezon, ami októbertől márciusig tart. Ez idő alatt a csapatok pontokat szereznek, és kialakul egy rangsor. Az NHL 31 csapatából csupán 16 juthat be a rájátszásba, ahol már a döntőbe jutás a tét, vagyis, hogy ki nyeri majd meg a Stanley-kupát.
|